İş Sürekliliği

4S Bilgi Teknolojileri olarak müşterilerimizin her türlü olağan ve olağan üstü durumlara karşı işlevselliğini sürdürebilmesine olanak sağlayan çözümler üretiyoruz. Müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik analiz çalışmalarını gerçekleştiriyor, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak marka bağımsız çözüm seçenekleri üretiyor, müşterilere seçme özgürlüğü sağlıyoruz.

 

Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretilmesinden, bu çözümlerin kurulmasına, test edilmesine kadar uçtan uca tüm süreçlerin yönetilmesinde yer alıyor, çözümün müşteri sahasında yaygınlaştırılması için kurum içi eğitimler düzenliyoruz. 4S Bilgi Teknolojileri uzmanları, Türkiye ve Dünya’daki iş sürekliliği gelişmelerini takip ederek, kurumlara ve şirketlere katma değer sağlayabilecek ürün ve hizmetleri belirliyor ve analiz çalışmaları gerçekleştiriyor. 4S Bilgi Teknolojileri, müşterileri için gerçekleştirdiği projelerin ilgili standartlara uygun olması yönünde çalışmalar yaparak İş sürekliliği projelerinde BS 25999 standardının tanımladığı iş sürekliliği yönetim sistemi çerçevesini göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda aşağıdaki çalışmalarımızı müşterilerimiz ile birlikte yapmaktayız.

 

Analiz Çalışması

  • Tasarım Çalışması
  • Çözüm Entegrasyonu
  • Kurum İçi Eğitim
  • İş Sürekliliği Teknolojilerinin Simülasyonu

 

Teknoloji Çözüm Merkezimizde müşterilerimizle ortak iş sürekliliği kavram ispat çalışmaları yürütmekteyiz. İş sürekliliği konusunda mevcut ortamlarının ve hedefledikleri mimarinin nasıl çalışacağını önceden görmek isteyen müşterilerimizle ortak bir çalışma yürüterek, hedeflenen mimarinin bir prototipini oluşturmaktayız. Gerçekleştirilen prototipler üzerinden tasarlanan mimariyi, denemek istedikleri teknolojiyi önceden görme imkanına sahip olan müşterilerimiz, elle tutulur veriler üzerinden karar verme imkanına sahip olmaktadır.

 

Müşterilerimizle yürüttüğümüz diğer senaryolardan biri ise Teknoloji Çözüm Merkezimizi bir iş sürekliliği merkezi olarak simüle etmek ve mevcut sistemlerinden replikasyon çözümlerini denemelerine olanak sağlamaktır. Müşterilerimiz, gerçek ortamda ürettikleri test verilerini Teknoloji Çözüm Merkezimize replike edebilmekte, meydana gelebilecek olağanüstü bir durum senaryosunu gerçekleştirebilmekte ve failover /failback senaryolarını deneyebilmektedir. Bunun yanı sıra talep edilen tüm teknoloji çözümlerinin alt yapısını Teknoloji Çözüm Merkezimizde oluşturabilmekte, çözümlerin çalışma prensibini müşterilerimize sunabilmekteyiz.

İş Sürekliliği çözümleri hakkında her türlü sorularınıza cevap bulmak ve isteklerinize en uygun çözüme hızlı bir şekilde ulaşmak için teknoloji.cozumleri@4s.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4S BLOG'tan

Kurumsal
Sep 20, 2016
Kurumsal
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyum Süreci

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 07 Nisan 2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanunla verilen görevleri yerine getirmek amacıyla Kişisel Verileri Koruma Kurumu kurulmuştur. Kanunun amacı,  kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul […]

Devamını oku...
Melih Akyılmaz
Mar 29, 2015
Melih Akyılmaz
Sektörümüzde Sürdürülebilir Büyüme

“Sektörümüzün Temel Gereksinimi Büyümenin Sürdürülebilir, Verimli ve İnsan Merkezli Olması” 4S Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Melih Akyılmaz, Büyük Veri ve Büyük Veri Analizi çözümlerinin dünyada hızla yaygınlaştığına dikkat çekerek sektörün temel gereksiniminin büyümenin sürdürülebilir, verimli ve insan merkezli olması olduğunu söyledi. Türkiye’yi gelişmiş 10 ülke arasında görmek için Bilişim Teknolojileri kullanımının bir zorunluluk olduğuna da […]

Devamını oku...
Barış Güney Yılmaz
Jan 13, 2015
Barış Güney Yılmaz
2015 yılında siber savaşlar daha da artacak!

2015 yılında siber savaşlar daha da artacak! İş Sürekliliği, Sistem ve Bilgi Güven­liği, Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Sanallaştırma, Masaüstü Optimizasyon Teknolojileri, AR-GE, Veri Odaklı Çözümler, Yedekleme Çözümleri ko­nularında çözüm tasarımları, kavram ispat çalışmaları sunuyor, çalıştaylar düzenliyor ve eğitim hizmetleri ve­riyoruz. Geçen sene kurulan AR-GE grubumuz müşterilerimizin ihtiyaç­ları doğrultusunda ve sektördeki boş­lukları doldurmak amacıyla özel ürün­ler tasarlamakta ve […]

Devamını oku...