Siz Neredeyseniz Masaüstünüz Orada

4S Bilgi Teknolojileri; Armada Bilgisayar, VMware ve Riverbed ile beraber masaüstü sanallaştırmasına yönelik 6 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da Rixos Otel’de ‘Siz Neredeyseniz Masaüstünüz Orada!’ isimli bir etkinlik düzenledi.  Ankara’dan özel ve kamu sektöründen yaklaşık 50 kişinin katılımının sağlandığı etkinlikte masaüstü sanallaştırmanın maliyetleri düşürmesi ve verimliliği yükseltmesi konuşuldu.

Açılış konuşmalarını Armada Bilgisayar’dan Satış Müdürü Berna Poyraz ve 4S Bilgi Teknolojileri’nden Kurumsal Teknoloji Danışmanı Ökkeş Özdemir’in yaptığı etkinlikte; kurumların neden masaüstü sanallaştırmaya geçmeleri gerektiği ve geçerlerse bu teknolojinin sağlayacağı avantajlar anlatıldı. Açılış konuşmasından sonra VMware’den Sistem Mühendisi Engin Metin genel olarak VMware’in sanallaştırma konusunda vizyonlarını açıkladı. 4S’den Çözüm Teknolojileri Uzmanı Cem Bilgin VMware View 5.1 hakkında teknik bilgi verdi.

4S’in daha önce masaüstü sanallaştırma projesini uyguladığı Atatürk Orman Çiftliği’nden (AOÇ) Bilgi İşlem Müdürü Can Ersoy projenin nasıl uygulandığını ve AOÇ’nin masaüstü sanallaştırma ile neler kazandığını katılımcılar ile paylaştı.

Riverbed Sistem Mühendisi Öner Çetin’in Granite sunumu ile devam eden etkinlik, Cem Bilgin’in yaptığı VMware View 5.1 canlı demosu ile son buldu. 4S Bilkent Teknoloji Çözüm Merkezi’ne bağlanarak yapılan demoda katılımcılar VMware View ile birkaç dakikada nasıl sanal masaüstü bilgisayar oluşturulduğunu ve her internet tarayıcısından ulaşılabilen yönetim ara yüzünü görme şansını yakaladılar.

Bğlantılı Yazılar