SGK, E-Devlet Toplantısı

SGK, E-Devlet Toplantısı

Problemlerin Ne Olduğunu İzleme Cihazlarıyla Ortaya Koymak Gerekiyor

4S Bilgi Teknolojileri’nde Kurumsal Teknoloji Danışmanı olarak çalışan Onur Eroğlu, Batıkent vizyonunun önemine vurgu yaptı ve mobil uygulamaların artmasıyla doğabilecek sorunların altını çizdi.

Batıkent’e yapılması planlanan projelerin artık milli değerlerimiz olacağını dile getiren Onur Eroğlu, “Bu tarz projelerle yurt dışına açılacağız. Burada çok büyük donanım yatırımları yapılacak fakat yurt dışına ihraç edeceğimiz şey aslında buradaki yazılımlar ki çok büyük önem taşıyor. Bu uygulamaların bir ay öncesinde veya bir ay sonrasında aktif hale getirilmesi kurumu çok ciddi anlamda mali olarak artıya geçirecektir. Uygulamaların aktif hale getirilmemesi ise ciddi bir mali sorumluluk ve prestij kaybına sebep olacaktır” ifadesini kullandı.

SGK Mobil Uygulamalarla Her Bir Bireye Hizmet Veriyor

Eroğlu, mobil uygulamaların çok fazla gündeme getirildiğini söyledi ve “e-Reçete uygulamaları, e-Rapor, e-Sevk uygulamaları SGK’nın son kullanıcı sayısını çok fazla artıracaktır. Şu anda zaten MEDULA uygulamasıyla hastanelere veya eczanelere veya diğer kamu kurumlarına hizmet veriyorsunuz fakat bu mobil uygulamalarla her bir bireye hizmet veriyor olacaksınız. Diğer yandan, problemler de kat be kat daha fazla olacak. Sistemleri izleme konusunda daha ciddi bir çalışmaya geçilmesi gerektiğini düşünüyoruz çünkü dediğim gibi şu anda belki günde 100  tane problem sizi rahatsız ediyorsa bundan sonra belki günde bin tane veya on binlerce problem gelecektir. Problemlerin ne olduğunu gerekli izleme araçlarıyla ortaya koyabilmeniz gerekiyor” şeklinde önerilerini paylaştı.

Bğlantılı Yazılar