Çalışanlarımıza ve gençlere yatırımla büyüyoruz

Bilgi Teknolojileri alanında çalışanlara yönelik eğitim yatırımlarının şart olduğunu anlatan İK Uzmanı Başak Engin, 4S Bilgi Teknolojileri olarak teknik ve kişisel yetenek eğitimlerine geniş bütçe ayırdıklarını belirtiyor. Engin, genç yeteneklere ulaşmak için üniversite etkinliklerine devam edeceklerini vurguluyor.

Kurumlarda iş verimliliğini artırmak için bilişim çözümleri üreten 4S Bilgi Teknolojileri, 1996 yılında Ankara’da kuruldu. Kurulduğu günden bugüne özel ve kamu sektörlerinde tedarik, entegrasyon, teknolojik çözümler ve iş teknolojileri optimizasyonu hizmetleri veriyor. Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Edirne’de ofisleri, ortağı olduğu Digitek Bilişim Hizmetleri’yle Türkiye genelinde yetkili servis ağı sunuyor, firmanın ayrıca Dubai ve Londra’da iletişim ofisleri bulunuyor. İK Uzmanı Başak Engin, 4S Bilgi Teknolojileri’nin İnsan Kaynakları projelerini anlatıyor.

Teknik kadro yatırımları yapılıyor

BT sektörü dinamik bir sektör. Şirketimizde sirkülasyonun oldukça düşük olmasına rağmen son bir senede yaklaşık 50 civarında alım gerçekleştirdik ve çoğu yeni açılan pozisyonlardı. Firma olarak çalışanlarımızdan beklentimiz kalıcılık. Son dönemlerde ağırlıklı olarak teknik kadromuza alım yapıyoruz. Fakat sektörümüzde alanında uzmanlaşmış tecrübeli personel bulmakta zaman zaman sıkıntı çekiyoruz. BT sektörüne olan ilgi her geçen gün artıyor, biz de bu doğrultuda üniversitelerde öğrencilerle buluşarak sektörümüzü tanıtıyor, adaylarımızda aradığımız özellikleri paylaşıyor, kendilerini ilgi alanları doğrultusunda nasıl yetiştirebilecekleri konusunda ipuçları veriyoruz. Bilinçli yeni mezunlarla büyüyüp gelişecek olan sektörün, bahsettiğimiz konudaki sıkıntısının yakın zamanda azalacağına inanıyoruz.

Üniversite etkinlikleri sürecek

En son Nisan ayında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde 4S Kariyer ve Bilişim günü düzenledik. Etkinliğimizin amacı günümüzde BT sektörünün geleceğinin ve sektördeki istihdam fırsatlarının, yeni teknoloji ve ürünlerin öğrencilere anlatılması ve karşılıklı tartışılmasıydı. Dünya çapında faaliyet gösteren üreticilerin üst düzey yöneticilerinin de katıldığı etkinliğimiz bildirimler doğrultusunda özellikle öğrenciler oldukça bilgilendirici ve verimli geçti. Eylül ayından itibaren Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bir çok üniversitede aynı etkinliği devam ettireceğiz. Sürekli gelişim hedefimiz doğrultusunda İnsan Kaynakları birimi olarak, bizler de kendimizi ve uygulamalarımızı sürekli geliştiriyoruz. Sektörümüzde parlayan uzmanlık alanlarından bazıları Network Tasarımcısı, Network Yöneticisi, Bilgi Güvenliği Uzmanı, Teknoloji Danışmanları. Gitgide belirli bir alanda derinlemesine uzmanlaşmış kişilere daha fazla ihtiyaç duyulacağını düşünüyoruz.

Eğitim yatırımları şart

Teknoloji günümüzde çok hızlı gelişiyor, bunun için şirket olarak çalışanlarımıza gerek teknik ve donanımsal gerekse kişisel yetenek eğitimleri konusunda eğitimler aldırıyoruz. Eğiti bütçemizi geniş tutup, sektördeki en büyük sistem entegratörlerinden biri olarak konumumuzu korumayı amaçlıyoruz. İnsan kaynakları uygulamalarının her geçen gün iyileştirilmesi doğrultusunda adımlar atıyoruz. Temel olarak dört farklı lokasyonda hizmet veren birimlerimiz mevcut. Şirket olarak kurumsal standartlarımızın belirlenmesi ve uygulanması, bu farklı lokasyonlarda çalışan personelimizle iletişimin sağlıklı sağlanması amacı ile bir takım altyapı çalışmaları yürütüyoruz.

Bğlantılı Yazılar