4S, 2012’de “İŞ”e odaklandı

Kendini katma değerli entegratör olarak konumlandıran 4S Bilgi Teknolojileri 2010 yılında çözüm merkeziyle birlikte odak noktasına koyduğu ‘İş Sürekliliği’ çözümlerini genişleterek 2012 yılında “İş Yönetimi” ve ‘İş Zekası’ konularınada yönelmeye karar verdi.

4S olarak 2011 yılında ‘İş sürekliliği’ ve diğer alanlara yaptıkları yatırımların sonuçlarını aldıklarını ifade eden 4S Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Melih Akyılmaz, 2012’de teknoloji ve işi bütünleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

 Akyılmaz, “Projelerin Ar-Ge sürecinin de içinde olmalıyız”

Kendilerini sadece bir entegratör şirket olarak değil katma değerli entegratör şirket olarak konumlandırdıklarının altını çizen Akyılmaz, “Teknoloji ile işin bütünleşmesi için müşteriyi dinleyip onun teknolojiyle bütünleştiği projenin araştırma ve geliştirme sürecinin içinde olmalıyız. Müşteriye dünyada neler yapılmış Türkiye’de neler yapılıyor bunu iyi aktarmamız lazım. Gerçek anlamda katma değerli BT şirketi olmanın çabası içerisindeyiz” dedi.

İş, yapılacakların doğru tanımlanmasıyla başlıyor diyen Akyılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Projeye salt tedarik diye bakarsak Türkiye’de BT sektörüne hizmet etmemiş oluruz. Bugün bir bilgisayar satmakta yazıcı satmakta katma değerli bir iş. Ama önemli olan teknolojinin katma değerini müşteriye ulaştırmak gerekiyor. Onun içinde iş dünyasının içinde olmamız gerekiyor ve iş teknolojilerini ön plana çıkarmamız gerekiyor. Bu bizim tarafımızda artık bir misyon.”

4S Blog kuruldu

Web sayfası dışında insanlarla doğrudan iletişim kurabilmek ve bilgi paylaşımını arttırmak için yaklaşık 6 aydır sosyal medyayı kullandıklarını belirten Akyılmaz, 2012 itibari ile de 4S Bilgi Teknolojileri blogunu devreye aldıklarını söyledi. Akyılmaz, “Kişiler ilgi duydukları konular ile ilgili danışmanlarımızla doğrudan iletişim kurabilirler, yeni tekonolojiler ile ilgili bloglarımızı okuyup yorum yazabilirler, etkinliklerimizi yakından takip edip, kadromuzu yakından tanıyabilirler. Amacımız insanların bizlerden birşeyler öğrenmeleri, aynı şekilde bizimde onlardan öğrenecek şeylerimiz var” şeklinde konuştu.

Altı iş sürekliliği projesi tamamlandı

İş çözümlerinde ilk olarak iş sürekliliğini hedef olarak belirlediklerini anımsatan 4S Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Murat Songür, şunları söyledi: “2010 yılı başından itibaren kamu kurumlarının işlerinin sürekli olabilmesi için gerekli disiplinleri anlatmaya çalıştık. Bunun meyvelerinin 2011 yılında gördük ve bu dönemde 6 tane iş sürekliliği projesini tamamladık.”

İş merkezinde “İş Zekası”, “İş Yönetimi” ve “İş Sürekliliği”nin odak noktaları olduğunu söyleyen Songür, kamu kurumlarının başlattığı projeleri iyi yönetmeleri ve ellerindeki varlığı iyi değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

Veriyle neler yapılacağı konusunda destek olmak istiyoruz

Dünyada ve Türkiye’de eğilimin “Big Data” konusu olduğunu belirten Songür, “Bütün kamu kurumları veri toplama anlamındaki proseslerinde iyi bir yere geldiler. Şimdi soru bu veriyle ne yapılabilecekleri noktasında. İlk olarak bu verilerin temizlenmesi, tekilleştirilmesi ve analiz edilmesi lazım. Bizde tam bu noktada devreye girmek istiyoruz. Kamuya toplanan veriler ile neler yapılabileceğini ve nasıl yapılabileceğini anlatmak istiyoruz. İşi ve bilişim teknolojilerini birleştirerek kamunun vatandaşa verdiği hizmetleri mükemmelleştirmeyi amaçlıyoruz.’’

Bğlantılı Yazılar